Web ve Grafik Tasarım

web tasarımı ile grafik tasarım arasındaki fark nedir? Şu anda, farklı tasarım terimlerini öğrenerek farklılıkları biliyorum. Web tasarımı ve grafik tasarım gibi ve UX vs UI vs IA vs IxD gibi Düz Tasarım vs Materyal Tasarımı gibi . Her terim farklı bir mesleğe işaret eder. Tasarım perspektifinden bakıldığında, tasarımcıların işleri enine kesite sahiptir.

Web tasarımı ve grafik tasarım ilgisiz bir grup gibi gözükse de, insanlar hala kafasını karıştırıyor. Genel olarak, layman her zaman web tasarımcılarını ve grafik tasarımcılarını “sanat tasarımcısı” olarak adlandırır. Çalışmaları sanat becerisi ve yaratıcı yeteneklerin katılımıyla yanlış anlaşılıyor. Ayrıca, kullandıkları tasarım araçlarıneredeyse aynı ve web tasarımı veya grafik tasarım ile ilgili işleri yapabiliyorlar. Bu aslında tasarım endüstrisi ile ilgili bir karmaşaya dayanıyor.

Web Tasarımı Nedir?

Web tasarımı, web sitelerinin üretiminde ve bakımında birçok farklı beceri ve disiplini kapsar. Web tasarımının farklı alanları web grafik tasarımını; arayüz tasarımı; standart kod ve tescilli yazılım dahil olmak üzere geliştirme; Kullanıcı deneyimi tasarımı; ve arama motoru optimizasyonu. Çoğu tasarımcı tasarım sürecinin farklı yönlerini kapsayan takımlarda çalışacak, ancak bazı tasarımcılar hepsini kapsayacaktır.

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik tasarım, bir veya daha fazla tipografi, fotoğraf ve resim kullanarak görsel iletişim ve problem çözme sürecidir. Alan görsel iletişim ve iletişim tasarımının bir alt kümesi olarak kabul edilir, ancak bazen “grafik tasarım” terimi eş anlamlı olarak kullanılır.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün