BloggingGenel

INSTAGRAM YAYINLARINA LİNKLER NASIL EKLENİR?

Instagram’ı, resimlerini, hikayelerini ve görsel-işitsel içeriği sayesinde takipçilerle iletişim kurmasının ne kadar kolay olduğunu seviyoruz. Instagram en aktif kullanıcıları içeren sosyal ağdır ve olağanüstü bir hızla büyüyor.

Ancak, dezavantajları da var: Kullanıcıları belirli bir web sayfasına yönlendirmek çok zor.

Biyoda bir bağlantı kullanmanın yanı sıra, birkaç sınırlı seçenek vardır:

Her içeriğe tıklanabilir bir URL eklemek veya görüntünün metnine eklenmesi gereken bir bağlantı eklenmesine izin veren uygulamaları kullanmak.< Kitlenizi belirli bir inişe yönlendirecek reklamlar aracılığıyla.

 Her seferinde biyo içindeki bağlantıyı değiştirmek, kullanıcıları söz konusu URL’ye göndermek için içeriği düzenlemek zorunda olmamakla ilgili yeni bir şey yayınlıyoruz.

Ancak, tüm bu seçenekler sadece parça çözümleridir. Her defasında biyodaki bağlantıya gitmeli, bağlantıyı manuel olarak bir yayın metninden kopyalamalı ya da Instagram reklamlarına çok para harcamalısın .

Bu nedenle, bir satın almak, bir makale okumak veya bir hizmeti aramak için bu ağın web sitemize trafik yönlendirmek ve sunmak için sunduğu tüm potansiyelden gerçekten yararlanamıyoruz.

Instagram hesabımızdan web sitemize trafik gönderememek geçmişte kaldı!

Mükemmel bir çözüme sahibiz

INSTAGRAM’DA BAĞLANTILAR NASIL YAYINLANIR?

Başlayalım. Tüm resimlerinizi birbirine bağlayabilmenizi sağlayacak Instagram Bağlantısı adında yeni bir özellik yarattık .

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Instagram yalnızca profilinizin biyografisine bağlantı eklemenizi sağlar. Tüm yayınlarınızı tıklanabilir bir şekilde göstermek neden bundan yararlanmıyor? Bunu yaparak, sizi bir ürün sayfasına, yayına veya belirli bir açılış sayfasına yönlendiren görüntüler üreteceksiniz.

Bu yeni özellik, alakalı olduğunu düşündüğünüz yayınları birbirine bağlamanıza izin verecektir. Basitçe şu basit adımları izleyin:

Senin itibaren Metricool profil, erişim Planlama ve seçeneğine sol menü tıklandığında “ Instagram link verme ” . Bu bölümde, içeriğinizi bağlamaya başlayabilirsiniz:

  1. Instagram’da belirli bir bağlantıyla görünmesini istediğiniz tüm yayınlanmış içeriği seçin. Gönderilerinizin üstündeki kırmızı renkli tüm bağlantılar, bağlantısız görüntülerdir;
  2. Göstermek istediğiniz bağlantıları yapılandırın. Bağlantıya sahip kırmızı düğmeye tıklayın ve yapıştırın. Resim doğrudan, kullanıcılarınız biolarınızdaki bağlantıya tıkladığında oluşturulan sayfaya doğrudan eklenecektir.
  3. Resimlerin başında görünen bağlantıyı kopyalayın. Bu bağlantı, biyo’nuza eklemeniz gereken bağlantıdır, böylece Instagram yayınlarınız bir bağlantıyla görünür.

Biyodaki bağlantınız böyle gösterilecektir. Instagram’da olduğu gibi özdeş bir profil yaratacaktır, ancak seçtiğiniz resimlerle.

Kullanıcı resimlerden birini tıkladığında, seçtiğiniz karaya otomatik olarak yönlendirilir.

İstediğiniz içeriği Instagram Link ver ile yapılandırdıktan sonra , yukarıdaki resimde göründüğü gibi görünecektir. Yeni resim bağlantıları eklemeye devam etmek için bunu yapmanın iki yolu vardır:

1.- Instagram Linkinden

İnstagrama link verme “Resim ekle” yi seçin, profilinizde yayınlanan tüm resimleriniz gösterilecektir. Bir bağlantıyla görünmesini istediğinizi seçin ve otomatik olarak panele eklenecektir. Bağlantıyı eklemek için aynı işlemi takip edin.

2.- instagram link verme planlayıcısından

Hayatınızı kolaylaştırmak için buradayız, bu yüzden de bir link eklemek için doğrudan bir yol yarattık. Artık, Instagram menülerinizi planlama menüsündeki takvimi kullanarak planladığınızda “Instagram Bağlantınıza ekle seçeneğini bulabilirsiniz . Instagram Link e gitmek zorunda kalmadan doğrudan bağlantınızı doğrudan planlamadan ekleyin .

INSTAGRAM LİNK VE BAĞLANTILARI: SONUÇLAR, VERİLER VE ANALİZLE

Öncelikle yeni Instagram Link özelliğini biyo-link içerisinden test etmeye karar verdik ve sonuç çok olumluydu. 
Blogumuza gelen trafiği Instagram’dan arttırdık. Metricool aracımız içerisinde, Instagram için evrim ölçümlerimizi inceleyebilirsiniz.

Bu bölümün sonunda, “ etkileşimler”, “beğenmeler”, “yorumlar” ve ayrıca resimlerinizin aldığı tıklamaların sayısını kontrol edebileceğiniz bir özet bulunmaktadır .

instagram link verme ynı sonucu aldığımızdan emin olmak için bu sonuçları Google Analytics’le doğruladık . Bu seçenek henüz mevcut olmadığında, Temmuz ile Instagram Link’i kullanmaya başladığımız zaman Mayıs’ı karşılaştırdık. Web sitemize yapılan ziyaret sayısını neredeyse çoğalttık.

Bizim durumumuzda, trafik ürün sayfalarına değil blog girişlerine yönlendirildi. Bir çevrimiçi mağaza hakkında konuşuyorduk, reklamı yapılan bir ürüne olan ilgiyi ya da Instagram’dan gelen satışların sayısını kontrol edebilirdik.

Muhtemelen Instagram Link’in bu yeni özelliği okuduktan sonra sunduğu avantajlardan bazılarını anlıyorsunuzdur. Sadece hiçbir şeyi kaçırmadığından emin olmak için, bazılarını listeleriz.

Instagram’dan web veya blogunuza giden trafiği artırın

Satışları arttırın. Bir ürün genellikle sadece bakmak tarafından satılmaktadır. Öyleyse neden bundan faydalanmıyorsun? Ürününüzün orijinal ve çarpıcı görüntülerini oluşturun ve alıcılarınızı doğrudan ürün sayfanıza yönlendirin. Satın alma kararı normalde acildir. Bir şey istediğimizde, tam o anda istiyoruz.Kararınızı potansiyel alıcılarınız için kolaylaştırın.

Instagram stratejinizin etkinliğini ölçün. Bir sosyal medya yöneticisi olarak çalışıyorsanız, müşterilerinizin çok fazla takipçisi olduğunu görmeyi sevdiğini bilmelisiniz. Ayrıca, stratejilerinizin satışlarını artırmaya yardımcı olduğunu bilmeyi seveceklerini garanti edebiliriz.

Ayrıca, Metricool ile Instagram Link’ten faydalanmanın yanı sıra, yayınlarınızı aynı anda planlayabilirsiniz.

Ölçülebilen her şey daha iyi olmanıza yardımcı olacak ve şimdi yayınlarınızı planlayabilir, resimlerinize bağlantılar ekleyebilir ve sonuçlarınızı izleyebilirsiniz.

Instagram içeriğiniz için bağlantılar kullanmaya mı başladınız? Ne için bekliyorsun?

admin

2010 yılında başladığım blog yazarlığına, farklı kategorilerde bloglar açarak bir çok konu üzerine girişimlerde bulundum. şimdi ise yılların vermiş olduğu bilgi birikimleri ile site sahipleri ve sahibi olmak isteyenleri için soolence.com'u hayat geçirdim. umarım içeriklerimiz işinize yarar...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün