Genel

Doğru Anahtar Kelimeleri Seçme Hakkında 5 Tavsiye

https://soolence.com

anahtar kelimeleri 
seçin

Doğru anahtar kelimeleri seçin ve anahtar kelime öbeklerini seçmek, başarılı arama motoru optimizasyonunda en önemli adımlardan biridir. Sitenize trafik çekmek bir önceliktir, ancak doğru kitleyi çekmek bir zorunluluktur. Hedef pazarınızla bağlantı kurmak için en etkili anahtar kelimeleri seçmek zaman ve araştırma gerektirebilir, ancak sonuçlar buna değecektir.

Size Yardımcı Olmak İçin 5 Tavsiye Doğru Anahtar Kelimeleri Seçin

1. BIR MÜŞTERI GIBI DÜŞÜNÜN

Hedef kitlenizi belirleyin ve ilk anahtar kelime listenizi oluştururken kendinizi bir müşterinin yerine koyun. Kendinize, ‘Bu ürünlerden veya hizmetlerden birini bulmak istesem Google’a ne yazardım?’ Diye sorun. Ayrıca, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi ararken kullanacakları ifadeler hakkındaki görüşlerini almak için arkadaşlar, aile üyeleri ve hatta mevcut müşteriler gibi başkalarına danışabilirsiniz.

2. YARIŞMAYI INCELEYIN

Sizlerde ana rakiplerinizin birer listesini yapmaya çalışın ve hangi anahtar kelimeleri hedeflediklerini bulmak için web sitelerine gidin. Hedefledikleri anahtar kelimeleri tespit etmelerine yardımcı olmak için içeriklerini okuyun ve meta etiketlerini görüntüleyin. Rakip sitelerinin anahtar kelimelerine bakmak, yalnızca neleri unutabileceğinizi görmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda fikir listenizi genişletmenize yardımcı olacaktır.

3. UZUN KUYRUK ANAHTAR KELIMESINI ANLAYIN.

Uzun kuyruk anahtar kelimeler üç veya daha fazla kelime veya kelime öbeğinin birleşimidir. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler çok düşük arama hacimlerine sahip eğiliminde olsalar da, genellikle daha çok trafik çekerler, genellikle daha az rekabetçi ve daha iyi sıralanırlar. Ürününü veya hizmetinizi belirtmek için yardımcı olan uzun kuyruk anahtar kelimeler saçmanizdir

admin

2010 yılında başladığım blog yazarlığına, farklı kategorilerde bloglar açarak bir çok konu üzerine girişimlerde bulundum. şimdi ise yılların vermiş olduğu bilgi birikimleri ile site sahipleri ve sahibi olmak isteyenleri için soolence.com'u hayat geçirdim. umarım içeriklerimiz işinize yarar...

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün