Genel

Çok Dilli Web Siteleri için En İyi 9 WordPress Çeviri Eklentisi

WordPress, dünyadaki milyonlarca İngiliz olmayan web sitesi tarafından kullanılmaktadır. İstediğiniz herhangi bir dilde bir web sitesi oluşturmak için WordPress’i kullanabilirsiniz.

Ancak, wordpress çoklu dil eklentisi web siteleri oluşturmak için yerleşik bir özelliğe sahip değildir. Neyse ki, çok dilli içeriği sitenize kolayca eklemenize izin veren bazı güçlü WordPress çeviri eklentileri vardır.

Bu yazıda, çok dilli web siteleri oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress çeviri eklentilerini göstereceğiz. Web siteniz için en iyi seçeneği seçmenize yardımcı olacak özelliklerine, avantajlarına ve dezavantajlarına göz atacağız.

WordPress Çoklu Dil Eklentisi Web Siteleri Oluşturmak İçin Çeviri Eklentisi Seçme

Yeni başlayanların çoğu WordPress’i kendi dilinizde kurabileceğinizi ve web sitelerini herhangi bir dilde yapmak için kullanabileceğinizi bilmiyor.

Eklentilerin yardımıyla iki dilli veya çok dilli web siteleri oluşturabilirsiniz. Kullanıcılarınızın Google Translate’i kullanarak içerik çevirmesine bile izin verebilirsiniz.

WordPress için pek çok çeviri eklentisi olsa da, iki ana kategoride tanımlanabilir.

WordPress çok dilli eklentileri
Otomatik WordPress çeviri eklentileri
Çok dilli eklentiler, çok dilli içeriği web sitenize manuel olarak eklemenizi sağlar. Bu eklentilerin asıl yararı, çevirilerinizin kalitesinin, makine tarafından üretilen çevrimiçi çeviri araçlarından çok daha iyi olmasıdır.

İkinci tür WordPress çeviri eklentileri, içeriğinizi çevirmek için çevrimiçi çeviri hizmetlerini kullananlardır. Bu eklentiler birden fazla dilde içerik yazmanızı gerektirmez, ancak çevirilerin kalitesi olabildiğince iyi değildir.

Olduğu söyleniyor, en iyi WordPress çok dilli eklentileri ve otomatik çeviri eklentileri bakalım.

En İyi WordPress Çok Dilli Eklentileri
Otomatik WordPress çeviri eklentilerinin aksine, bu çok dilli eklentiler, içerik, tema, eklentiler ve daha fazlası dahil olmak üzere web sitenizin her yönünü elle çevirmenizi sağlar.

Web sitenizi kolayca çevirmek için en iyi WordPress çok dilli eklentileri için en popüler seçimlerimiz aşağıdadır.


1. TranslatePress


TranslatePress, web sitenizin her yönünü çevirmek için tam teşekküllü bir WordPress çok dilli eklentisidir. TranslatePress’in ana özelliği, doğrudan ön uçtan çevirmenize izin vermesidir.

Çeviri sırasında dilleri kolayca değiştirebilirsiniz; canlı önizleme anında değişecektir. Bu yaklaşımın bir başka yararı da arayüzü değiştirmeden içeriği, temayı, eklentileri ve hatta meta verileri çevirebilmenizdir.

TranslatePress, manuel çeviriler için mükemmeldir. Kendinizi tercüme edebilir veya sitenizdeki herhangi bir kullanıcıya özel tercüman kullanıcı rolü atayabilirsiniz. Bu kullanıcılar, yönetici alanına erişmeden içeriği tercüme edebilecektir.

El ile yapılan çeviriler çok iş gibi geliyorsa, o zaman makine çevirileri için Google Translate’i de kullanabilirsiniz. Bu yaklaşım AI kaynaklı çevirileri manuel düzeltmelerle kullanmanızı sağlar.

Eklenti, yerel SEO sonuçlarında size destek olan tüm diller için SEO dostu URL’ler oluşturur.

Daha fazla bilgi için, WordPress’i TranslatePress ile nasıl kolayca çevireceğinize dair kılavuzumuza bakın.

Fiyatlandırma: Kişisel lisans için 79 € ‘dan başlayan fiyatlarla.

2. WPML

WPML en popüler WordPress çok dilli eklenti biridir. İçeriği, temaları, eklentileri ve daha fazlasını çevirmenizi sağlayan güçlü bir çeviri yönetim sistemi ile birlikte gelir.

WPML, Çok Dilli blog ve Çok Dilli CMS lisanslama planlarında gelir. E-Ticaret için çok dilli CMS planına, sayfa oluşturucu desteğine, özel alanlara, çeviri ekiplerini yönetmeye ve diğer bazı özelliklere ihtiyacınız olacak.

Web sitenizde çeviri eklemek ve çok dilli içeriği yönetmek için kullanımı kolay bir arayüzle birlikte gelir. WPML, WordPress temalarınız ve eklentileriniz tarafından oluşturulan tüm yazı tiplerini, taksonomileri, özel alanları ve dizeleri destekler.

Ayrıca, web sitenizi üçüncü taraf çeviri hizmeti sağlayıcılarına bağlamanızı sağlar. Hangi içeriğin çevrilmesi gerektiğini seçebilir ve doğrudan web sitenize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıntılı talimatlar için WPML ile çok dilli bir WordPress sitesi oluşturmayla ilgili adım adım kılavuzumuza bakın.

Fiyatlandırma: Çok Dilli Blog sürümü için 29 ABD Doları ve Çok Dilli İYS için 79 ABD Doları.

3. Polylang

Polylang, çok dilli veya iki dilli bir WordPress sitesini kolayca oluşturmak için başka bir güçlü eklentidir. Yazılarınıza, sayfalarınıza, özel yazı türlerinize, widget’larınıza ve daha fazlasına kolayca çeviri eklemek için basit bir arabirimle birlikte gelir.

Polylang, WordPress temanızı ve eklentilerinizi tercüme etme desteği ile gelmez. Varsayılan eklenti e-ticaret desteği içermez, bu nedenle ücretli bir eklenti satın almanız gerekir.

Her dil için SEO dostu URL’ler kurmanıza olanak tanır ve popüler WordPress SEO eklentileri ile iyi çalışır. Dil seçimi için, dil değiştiriciyi bir kenar çubuğu widget’ı kullanarak web sitenize ekleyebilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için, Polylang ile çok dilli bir WordPress sitesi oluşturmayla ilgili kılavuzumuza bakın.

Fiyatlandırma: Temel eklenti ücretsizdir. Tek bir site lisansı ile Pro sürümü için 99 € alabilirsiniz.


4. Weglot

Weglot, bulut tabanlı bir web sitesi çevirisi platformudur. WordPress, Shopify, BigCommerce ve daha fazlası ile birlikte çalışır.

Kurulum sırasında, WordPress sitenizi platformlarına bağlamak için Weglot API’sini girmeniz gerekecektir. Bundan sonra, tercih ettiğiniz dili, site dilini ve eklemek istediğiniz dilleri seçeceksiniz.

Tüm içeriğinizi çevirmek, çevirileri yönetmek ve canlı web sitenize yönlendirmek için Weglot’un web sitesini kullanmak zorunda kalacaksınız.

Diğer önemli özellikler SEO dostu URL desteği, WooCommerce desteği, dil değiştirici düğmesi, üçüncü taraf çeviri hizmetleri ve daha fazlasını içerir.

Weglot, dillerin sayısına ve çevrilen kelimelere göre aylık bir fiyatlandırma yapısı kullanıyor. Bu, sizin için yıllık sabit bir lisansla gelen diğer çok dilli WordPress eklentilerinden daha pahalı hale getirebilir.

Fiyatlandırma: 1 dil ve 10.000 Söz için 8.25 € ‘dan başlayan fiyatlarla. Popüler PRO planları, aylık 41 € ‘ya sınırsız dil ve 200.000 kelimeyi destekliyor.

5. MultilingualPress

MultilingualPress, WordPress ile çok dilli web siteleri oluşturmak için biraz farklı bir yaklaşım benimsemiştir. Normal bir WordPress kurulumunda çalışmak yerine, her dil için yerleşik WordPress multisite ağını kullanır.

Bu, eklentinin her seferinde bir dili yükleyerek performansı geliştirirken her dil için içeriği verimli bir şekilde yönetmesini sağlar. Çevirilerinizi tek bir gösterge panosundan yönetmek için kolay bir arayüz ile gelir.

Gönderileri, sayfaları, özel yazı türlerini, taksonomileri ve daha fazlasını destekler. Mimarisi nedeniyle, her dil kendi alt etki alanı, dizini ve hatta özel bir etki alanı adı olabilir.

Fiyatlandırma: Tek bir çok bölgeli lisans için 199 $ / yıl’dan başlayan fiyatlarla.

En İyi WordPress Çeviri Eklentileri
Bu eklentiler, web sitenizi otomatik çeviri hizmetleri kullanarak veya web sitenizin bazı bölümleri için manuel olarak çeviriler sağlayarak çevirmenize olanak tanır.

6.Translate ile WordPress tercüme

GTPlate ile WordPress tercüme WordPress için bir Google Çeviri eklentisi. Google çeviri API’sine otomatik olarak bağlanır ve desteklenen tüm diller için çevirileri alabilir.

Web sayfalarınızı kolayca çevirmek için bir dil değiştirici eklemenizi sağlar veya içeriği kullanıcının tarayıcısına göre otomatik olarak çevirebilirsiniz.

Eklenti, SEO dostu URL’leri seçmenize ve arama motorlarının çevrilmiş içeriğinizi endekslemesine izin veren (bundan sonra makalenin ilerleyen kısımlarında) izin veren ücretli bir sürüm sunar.

7. Transposh WordPress Translation

wordpress çoklu dil eklentisi Transposh , otomatik makine çevirilerini manuel insan çevirileriyle birleştirir. Ayrıca, web sitesi ziyaretçilerinizin, bağlam içi bir arayüz kullanımı kolay olan çevirilere katkıda bulunmalarına izin verebilirsiniz.

Eklenti çevirileri göndermek için profesyonel çeviri hizmetleri kiralamanıza izin verir. Transposh’un otomatik çeviri özelliği, Google, Bing, Yandex ve Apertium çeviri servislerini desteklemektedir.

8. Google Website Translator

wordpress çoklu dil eklentisi, web sitenizin içeriğini çevirmek için Google Çeviri API’sini kullanmanızı sağlar. Web sitenizde herhangi bir yerde görüntüleyebileceğiniz varsayılan Google çeviri düğmesini kullanır.

Kenar çubuğu widget’ı veya satır içi bir kısa kod kullanılarak görüntülenebilen dil değiştiricide göstermek istediğiniz dilleri seçebilirsiniz.

Kısa kod özelliği, gerektiğinde belirli sayfalar için makine çevirileri sunmanıza olanak tanır. Çevrilen sayfa, dili seçtiklerinde kullanıcılar tarafından görülebilir veya eklenti tarayıcı ayarları aracılığıyla algılar.

9. Loco Translate

Loco Çeviri, listedeki diğer çeviri eklentilerinden biraz farklıdır. Temel olarak WordPress temalarını ve eklentilerini çevirmenize izin verir.

WordPress temanız veya eklentiniz çevirmeye hazırsa, bir WordPress panosuna çevirmek için Loco Translate’i kullanabilirsiniz. Orijinal dize için bir sütun ve diğer çeviri için bir sütun ile popüler çeviri araçlarına benzer basit bir kullanıcı arayüzü kullanır.

En İyi wordpress çoklu dil eklentisi
Eklentisi Seçimimiz


Web sitenizdeki içeriği elle çevirmek için çok dilli bir WordPress eklentisi arıyorsanız, TranslatePress kullanmanızı öneririz.

Çok acemi dostu ve çok dilli web sitelerini yönetme deneyimi olmayan kullanıcılar için bile kullanımı çok kolay. Uzun vadede işletmenize fayda sağlayacak iki özellik SEO ve performans için optimize edilmiştir.

Otomatik WordPress çevirileri için Gtranslate eklentisi ile WordPress Çevirisini kullanmanızı öneririz. Kullanımı kolaydır ve ücretsiz sürüm, otomotiv çevirileri için bile oldukça iyidir.

Arama motorlarının otomatik makine çevirilerini endekslemesine izin vermeli miyim?

Bazı çeviri eklentileri, arama motorlarının dizine ekleyebilmesi için otomatik çeviriler yapmanızı sağlar.

Bu makine çevirileri çok iyi değil. Bazen garip ve hatta yanıltıcı olabilirler. Arama motorlarının bu düşük kaliteli içeriği endekslemesini sağlamak kötü bir fikirdir. Google, bu tür içeriği değerlendirir ve web sitenizin arama sıralamasına zarar vermek için spam olarak değerlendirir.

Ancak manuel site çevirileri için, evet, Google’ın çevrilmiş sürümlerinizi dizine eklemesine izin vermelisiniz;

Bu makalenin, web siteniz için en iyi WordPress çeviri eklentilerini bulmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. Ayrıca, web sitesi trafiğinizi nasıl artıracağınızla ilgili pratik ipuçlarımızı da görmek isteyebilirsiniz.

admin

2010 yılında başladığım blog yazarlığına, farklı kategorilerde bloglar açarak bir çok konu üzerine girişimlerde bulundum. şimdi ise yılların vermiş olduğu bilgi birikimleri ile site sahipleri ve sahibi olmak isteyenleri için soolence.com'u hayat geçirdim. umarım içeriklerimiz işinize yarar...

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün