Wordpress

Ahrefs Nedir ? Ahrefs Ne İşe Yarar ?

Ahrefs Nedir ?: Ahrefs seo araçları içerisinde en çok kullanılan web araçlarından bir tanesidir. En çok kullanılan araçlar içerisinde olmasının başlıca nedenlerinden bir tanesi de ahrefs’in verdiği verilerin ve analizlerin son derece doğru kullanışlı olmasından kaynaklanıyor. Son zamanlarda meydana gelen gelişmeler ile birlikte arama motorlarının algoritması değişerek web sitelerini analizleri de bir hayli farklılaştı. Bu değişimle beraber birçok farklı analizde seo uzmanları tarafından kullanılmaya başladı. Bunların hepsini tek tek analiz etmek Seo uzmanları tarafından oldukça zor olduğu için geliştirilen ahrefs gibi araçlar oldukça kullanışlı ve cezp edici hale geliyorlar. Ancak seo uzmanlarının önünde o kadar çok backlink analiz aracı var ki insanlar hangilerini kullanması gerektiğine tam olarak karar verememektedirler. Ancak bizler bu makalemizde sizlere ahrefs hakkında gerekli bilgileri vererek bir nebze olsun aklınıza takılan soru işaretlerini cevaplamaya ve silmeye çalışacağız. Sistemle alakalı gerekli bilgileri en hızlı ve akıcı şekilde size anlatacağız.

AHREFS NEDİR?

İnternet ortamında gezen tüm web sitelerinin backlink analizini yaparak en doğru sonuçları sunan ve birçok algoritma ile farklı puanlar sunarak sizleri bilgilendiren mükemmel bir SEO aracıdır. Bir Seo uzmanının en çok dikkat ettiği konulardan birisi hiç şüphesiz backlink analizidir. Seo uzmanlarının en dikkat ettiği rakip sitelerin backlink analizini bulması için olmazsa olmaz programların başında bizce ahrefs geliyor.

Ahrefs normal şartlarda yıllık veya aylık olarak satın alabileceğiniz bir araçtır. Aslında ücretsiz sürüm olarak kullanma şansını da size tanımaktadır. Lakin eğer profesyonel manada programdan tam verimi almak istiyorsanız cüzi bir rakam ödeyerek ücretli sistemi kullanmanızda büyük fayda olacaktır.

AHREFS NE İŞE YARAR?

Ahrefs bir önceki paragrafta da bahsettiğimiz gibi ücretsiz olarak sizlere kullanma imkanı sağlar ancak tam verim ve mükemmel puanlama sistemi ve analizler için satın almaktan kaçınmamanız şiddetle önerilir. Aldığı paraları fazlası ile sonuna kadar hak eden bir analiz aracıdır. Ele aldığı siteyi a’dan z’ye inceleyen ve en ince ayrıntısına kadar sizlerin önüne veri olarak sunan ahrefs size birçok farklı alanda öne geçme ve zararlı linkleri engelleme şansı veriyor.

AHREFS ÖZELLİKLERİ

• Domaininizi rank bazında analiz eder ver alan adınızı puanlar.
• Sahip olduğunuz web sitelerinizin dışarıdan gelen DoFollow yada NoFollow backlink analizlerini yapar ve müdahale etme şansınızı arttırır.
• Sitenizi tüm sosyal medya mecralarında (facebook, twitter, instagram, vine vs….) analizini yapar ve popülerliğini ölçer.
• Referring pages içerisinde aldığımız linklerin ve alınan sitelerin detaylı analizini yapar.
• Web sitenizde bulunan yeni ve eski backlinklerin detaylı bir haritasını önünüze serer.
• Sitenizin için belirlediğiniz asıl anahtar kelimeleri mercek altına alabilir düzenli raporlama yapabilirsiniz.

Bunun gibi birçok özellik ahrefs aracının içerisinde siz kullanıcılara sunuluyor. Sunulan bu özellikler sayesinde birçok dertten sizi kurtarıyor ve hem zaman hem de kazanç olarak rakiplerinizden öne geçmenizi sağlıyor. Bunların yanı sıra Ahrefs ile zararlı bağlantıları bulma ve reddetme özelliğini de kullanabilirsiniz.
Bu özellik sizlere web sitenize farkında olmadan aldığınız zararlı linkleri veya sitenize bir zaman sonra zarar vermeye başlamış sitelerin linklerini bulup engelleme şansını da beraberinde veriyor. Daha ciddi düşünülürse rakip site size zararlı backlink saldırısı yapabilir. Bu gibi saldırılar önceden zamanla belli olurdu ancak google’ın son zamanlarda duyurduğu ve getirdiği google real time backlink özelliği sayesinde zararlı linkler sitenizi anında etkilemeye başlıyor. Ahrefs sayesinde bunlardan anında haberdar olarak sitenizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu mükemmel özellik ise ücretli sürüm de sizlerin kullanımına sunulmaktadır.

Bugün Ahrefs nedir ? , Ahrefs Ne için kullanır ? gibi sorular üzerinde durduk. Bir dahaki yazımızda görüşmek üzere…

admin

2010 yılında başladığım blog yazarlığına, farklı kategorilerde bloglar açarak bir çok konu üzerine girişimlerde bulundum. şimdi ise yılların vermiş olduğu bilgi birikimleri ile site sahipleri ve sahibi olmak isteyenleri için soolence.com'u hayat geçirdim. umarım içeriklerimiz işinize yarar...

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün